گرافیک رایانه ای

از این پس تمامی افراد میتوانند تنها با گذراندن 43 واحد درس های تخصصی به همراه درس های عمومی دیپلم  رسمی گرافیک کامپیوتری از آموزش پرورش بگیرند و بدون گذراندن پیش دانشگاهی و کنکور وارد دانشگاه شده و در تمامی رشته ها از جمله گرافیک ودر تمامی مقاطع تحصیل کنند

  همچنین با خواندن این رشته در تمامی زمینه های کاری میتوانید مشغول شوید و به صورت خود اشتغالی شروع به فعالیت کنید.

 

معرفی رشته گرافیک رایانه ای

 همان طور كه از نام اين رشته برمي آيد تلفيقي از دو رشته گرافيك و كامپيوتر است. از آن جايي كه امروز بازار گرافيك از حالت سنتي خارج شده و اجراي هر نوع پروژه  به واسطه كامپيوتر و نرم افزارهاي متداول گرافيكي چونCorel drow, Photoshopامكان پذيرمي باشد و لذا هنرجو علاوه بر آموزش اصول و قواعد هنر ، با اجراي تكنيك هاي دستي و نرم افزارهاي مرتبط گرافيك آشنا مي شود.

گرافیک یا ارتباط تصویری که از زیر شاخه های مجموعه هنر است که مرتبط با مجموعه ای از فنون و مهارت های هنری از جمله موارد زیرمیباشد:طراحی،مبانی،عکاسی ،تصویر سازی،خط در گرافیک و کلیه مباحثی که به نوعی با تصویر ومخاطب در ارتباط است.

 

توانمندی های لازم که هنرجویان در زمان ورود به رشته گرافیک کامپیوتر باید داشته باشند:

دید هنری داشته باشند، طراحی در سطوح ابتدایی بلد با شند،علاقه مند واقعی باشند.

تعریف مهارت طراحی گرافیک سیاه وسفید

طراح گرافیک سیاه وسفید کسی است که با تکیه بر دانش مبانی هنرهای تجسمی از عهده کادربندی ، به کارگیری عناصر بصری ، ایجاد بافت و حجم مجازی بر آمده و در اجرای آثارگرافیکی سیاه وسفید بتواند از تناسبات طلایی ، تعادل و توازن ، کنتراست و ریتم  به خوبی استفاده نموده و اصول ترکیب بندی را رعایت نموده و نیز بتواند علائم و نشانه های گرافیکی را طراحی نماید.

تعریف مهارت کاربر رایانه ای

 کاربر رایانه  کسی است که با ضمن رعایت اصول ایمنی و بهداشتی ، با تکیه بر مفاهیم ومبانی رایانه ، سیستم رایانه ای  را راه اندازی نماید و بتواند از سیستم عامل ویندوز از عهده ذخیره سازی ، نگهداری و مدیریت اطلاعات برآمده و با بکار گیری نرم افزار و سخت افزارخروجی اطلاعات را تحویل دهد. علاوه بر آن بتواند با استفاده از اینترنت اطلاعات مورد نظررا جستجو و استخراج نماید و از پست الکترو نیک جهت ارسال و دریافت اطلاعات استفاده نماید

تعریف مهارت  گرافیک رایانه ای

گرافیست رایانه کار کسی است که با اتکا به دانش استفاده از رایانه بتواند بعد از نصب و راه اندازی نرم افزارهای مورد نیاز، تصاویر و عکس های دلخواه را به رایانه انتفال و ذخیره نماید. سپس با استفاده از نرم افزار فتوشاپ تنظیمات اولیه مربوط به نور ، رنگ و کنتراست راروی عکس اعمال و بعد از آن بتواند با به کار گیری نرم افزار کورل دراو بر دانش گرافیک طرح وپروژه های گرافیکی را اجرا نماید.

تعریف مهارت تایپ رایانه ای

تایپیست  رایانه ای  کسی است که علاوه بر داشتن مهارت کاربر رایانه از عهده ایجاد متون فارسی و لاتین و انجام عملیات روی متن ، قالب بندی متون ، کار با سبکها- الگوها وTab ،ایجاد جداول ، طراحی صفحات ، چاپ متون و کار با امکانات پیشرفته در نرم افزارMs Word بر آید و قادر به تایپ سریع متون فارسی و لاتین باشد.

 سطح مهارت و توانایی هنرجویان رشته گرافیک کامپیوتر

فارغ التحصیلان رشته گرافیک کامپیوتر می توانند در زمینه طراحی با کامپیوتر وتبلیغات که شامل : طراحی پوستر*آرم*بیلبردهای تجاری*کارت دعوت*کارت پستال*کاغذکادو*پاکت نامه*کارت ویزیت*لوگو*بروشور تصویرسازی (که شامل تصویرسازی کتاب کودک نیز میشود.)طراحی برای بسته بندی کلیه محصولات طراحی روی جلد کتاب ومجله وسی دی وهمچنین صفحه آرایی برای کتاب ومجله و....فعالیت داشته باشند.

 

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 23 شهریور 1395 ساعت 09:49

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محتوای بیشتر در این بخش:

طراحی توسط پویاوب